Örebro Sotarn AB - För Er Säkerhet och Miljö

Örebro Sotarn AB bildades 1991 och har idag 26 st anställda. Vår eftersträvan är god service och kundvård för ett långsiktigt samarbete.

gruppbild

Personalen

Hasse Olsson
Skorstensfejaremästare

Skorstensfejare sedan 1980.
Tel: 019-170081
hasse@orebrosotarn.se

Micael Torg√©n
Verkmästare

Skorstensfejare sedan 1989.
Tel: 019-170077,
070-4205552
micael@orebrosotarn.se

Andreas Davidsson
Arbetsledare Ventilation/bygg

Skorstensfejare sedan 2006.
Tel: 070-4205567
andreas@orebrosotarn.se

Sten Fransson
Arbetsledare skorstensfejare

Skorstensfejare sedan 2001.
Tel: 070-4205571, 019-170078
sten@orebrosotarn.se

Mathias Kaati
Arbetsledare Ventilation

Skorstensfejare sedan 2000.
Tel: 070-4205562
mathias@orebrosotarn.se

Carl-Johan Bj√∂rkeroth
Arbetsledare besiktning

Skorstensfejare sedan 1990.
Tel: 070-4205566
kalle@orebrosotarn.se



Michael Carl√©n
Ventilation, Marknadsföring

Anställd sedan 2012.
Tel: 070-4205550
michaelc@orebrosotarn.se

Tobias Gustafsson
Ventilationsmontör

Anställd sedan 2012.
Tel: 070-4205573
tobias@orebrosotarn.se

Nicklas Lindholm
Ventilationsmontör

Anställd sedan 2016.
Tel: 070-4205563
nicklas@orebrosotarn.se

Ali  Mahawi
Ventilationsmontör

Anställd sedan 2017.
Tel: 070-4205564
ali@orebrosotarn.se

Gustav Melin
Ventilationsmontör

Anställd sedan 2016.
Tel: 073-0703093
gustav@orebrosotarn.se

Kerstin Olsson
Administration, fakturor

Anställd sedan 1996.
Tel: 019-170070
kerstin@orebrosotarn.se

√Ösa Wester
Administration, bokföring, löner

Anställd sedan 2015.
Tel: 019-170079
asa@orebrosotarn.se

Peter Jezyk
Besiktningsman

Skorstensfejare sedan 2000.
Tel: 070-4205572
peterj@orebrosotarn.se

Peter √Ėhrlund
Besiktningsman

Skorstensfejare sedan 2009.
Tel: 073-0703094
petero@orebrosotarn.se



Thomas Andersson
Skorstensfejare

Skorstensfejare sedan 2001.
Tel: 070-4205569
thomas.a@orebrosotarn.se
Erik Barthelson
Ventilation, sotning

Skorstensfejare sedan 2009.
Tel: 070-4205558
erik@orebrosotarn.se

Mikael Bostr√∂m
Ventilation,OVK

Skorstensfejare sedan 1996.
Tel: 070-4205559
mikael@orebrosotarn.se
Per Carlsson
Ventilation

Skorstensfejare sedan 1988-2000,2005-.
Tel: 070-4205551
per@orebrosotarn.se

David Cederstr√∂m
Skorstensfejare, stor kök

Skorstensfejare sedan 2014.
Tel: 070-4205557
david@orebrosotarn.se
Jimmy Cronarp
Skorstensfejare

Skorstensfejare sedan 2015.
Tel: 070-4205561
jimmy@orebrosotarn.se

Mats  Johansson
Ventilation, sotning

Skorstensfejare sedan 2014.
Tel: 073-0703098
mats@orebrosotarn.se
Lars Johnte
Skorstensfejare

Skorstensfejare sedan 2001.
Tel: 070-4205574
lars@orebrosotarn.se

Morgan Nystr√∂m
Skorstensfejare

Skorstensfejare sedan 1971.
Tel: 070-4205568
morgan@orebrosotarn.se
William  Olsson
Skorstensfejare, stor kök

Skorstensfejare sedan 2017.
Tel: 070-4205565
william@orebrosotarn.se

Kjell Rask
Skorstensfejare

Skorstensfejare sedan 1999.
Tel: 070-4205553
kjell@orebrosotarn.se

Senaste nyheter

När gjorde du rent din ventilation?
Vi kan hjälpa dig med denna tjänst. Priset är beroende av vad du har för ventilationssystem. Samtliga ventilationsrengöringar kan man nyttja ROT. Priset är från 2000kr. Kontakta oss för att boka tid eller för at...
läs mer
 (inlagd 170830)

Nu gör vi även rent och servar luftvärmepumpar!
Visste du att luftvärmepumpens värmespridnings förmåga är helt avgörande om man ska tjäna pengar på att använda den.
På cirka 3 år så försämras luftvärmepumpens förmåga att sprida värme med 30-50% bara...
läs mer
 (inlagd 170120)

När gjorde du rent din imkanal/spisfläkt?
Hos oss kan du på ett enkelt sätt ingå ett avtal, muntligt eller skriftligt, så kommer vi till Er vart 3:e år och rengör Er spisfläkt och imkanal för endast 600kr dvs 200kr/år. Har Ni råd att inte köpa denna t...
läs mer
 (inlagd 150331)




Se vad du har i varukorgen Din varukorg är tom


Besök oss!

Måndag - torsdag 9.00-15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Fredag 9.00-12.00
Telefon 019-170070.

Sotarverktyg tillverkas efter beställning.
OBS! Kontakta oss före besöket så vi hinner tillverka just dina verktyg!

Vid råd & avisningar är vi tacksamma om Ni bokar tid för detta då det inte alltid finns personal inne som kan hjälpa Er.

Vi kan även hjälpa dig med:
Radon - Mätning & sanering
Ventilation - Bygg, rens & OVK
Pellets - Installation & försäljning
Skorstenshuvar - Skräddarsyr & monterar
Takskydd - Konsultation, försäljning & montering


Vill du bli kontaktad?